Pilot baterii koksowniczej

Stanowisko koksowania węgla zostało zaprojektowane jako pilot baterii koksowniczej. Umożliwia ono szybkie wytworzenie próbki koksu z materiału wsadowego baterii a w połączeniu ze stanowiskiem CRI/CSR jest narzędziem umożliwiającym technologom opracowanie optymalnego składu mieszanki węglowej przed testami w skali przemysłowej. Stanowisko może służyć do codziennej jakościowej kontroli dostaw węgla lub do opracowywania i testowania składu zupełnie nowych mieszanek.

Parametry koksu wytworzonego w skali laboratoryjnej są zbliżone do koksu wyprodukowanego w baterii. 

W skład stanowiska wchodzą:

Sposób wytwarzania próbek polega na skoksowaniu węgla o wadze 4 ÷ 5 kg. Próbka o granulacji ziarna < 3 mm umieszczona jest w stalowej retorcie i ubijana do gęstości w granicach 850 do 1000 kg/m3. Zamkniętą szczelnie retortę umieszcza się w piecu elektrycznym i ogrzewa przez kilka godzin. Temperatura procesu jest regulowana w zakresie 800 ÷ 1000°C. Proces jest podzielony na etapy (maksymalnie 10 etapów). Każdy etap jest dowolnie programowany przez użytkownika w zakresie narostu, poziomu lub spadku temperatury oraz czasu trwania. Powstające podczas procesu gazy reakcyjne są odprowadzane i mogą być dopalane w komorze umieszczonej na zewnątrz pomieszczenia.

Temperatura maksymalna

1100°C

Napięcie zasilania

3x400V, 50Hz

Moc

9kVA

Wymiary gabarytowe

Wysokość

ok. 290cm

Szerokość

ok. 220cm

Głębokość

ok. 150cm

Zobacz również:
Ulotka: "Stanowisko koksowania węgla"

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij