Analizator ciśnienia rozprężania węgli koksujących CR003 - EXPress

Pomiar ciśnienia rozprężania mieszanek węglowych lub pojedynczych typów węgli koksujących jest zagadnieniem, nad którym od dawna pracuje wiele firm na całym świecie. Mimo wielu prób oraz różnych urządzeń problem ten pozostaje nadal nierozwiązany.

 

Oferowany przez Łukasiewicz – ITR, analizator CR003 bazuje na założeniach pomiarowych normy PN-G-04522:1973 jednocześnie wprowadzając pewne modyfikacje pozwalające na udoskonalenie oraz unowocześnienie oznaczenia.

 

Dzięki zastosowaniu w urządzeniu nagrzewnicy indukcyjnej udało się uzyskać bardzo dobrą powtarzalność przebiegu temperaturowego, co w połączeniu z usystematyzowaną metodą przygotowania próbki pozwala na uzyskiwanie powtarzalnych wyników oznaczenia.

 

Proces pomiarowy realizowany jest autonomicznie przez analizator bez konieczności nadzoru przez urządzenia zewnętrzne (np. komputer PC). Użytkownik obsługuje urządzenie za pomocą wbudowanego panelu operatorskiego, gdzie prezentowany jest stan urządzenia oraz możliwe jest ustawienie jego parametrów pracy.

 

Pracą urządzenia steruje sterownik PLC, w którego pamięci zapisywany jest w postaci elektronicznej (format .csv) przebieg ostatniego badania. Dostęp do zapisu uzyskuje się z poziomu przeglądarki internetowej komputera dołączonego w ramach sieci lokalnej do urządzenia. Jego odczytanie możliwe jest w dowolnym arkuszu kalkulacyjnym np. Microsoft Excel czy Libre Office.

 

 

Dane techniczne

temperatura maksymalna  

750 °C

temperatura znamionowa tygla

650 °C

element grzejny

indukcyjny

termoelementy

typ K

zakres mierzonych ciśnień

0-400 kPa

napięcie zasilania

230 V, 50 Hz

moc

1300 W

wymiary gabarytowe urządzenia:

 

szerokość

880 mm

głębokość

380 mm

wysokość

480 mm

waga

50 kg

stopień ochrony

IP20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkowe wyposażenie analizatora: chiller do układu chłodzenia wody, generator w. cz. do układu nagrzewnicy indukcyjnej.

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij